Skip to main content

Fenerbahçe Basketbol Okulu

Türkiye'nin en iyi basketbol okulu

Anasayfa  Hakkımızda  Koçlar  Etkinlik  Terimler Sözlüğü  Tarihçe  İletişim   

Fenerbahçe Spor Okulları Basketbol All Star Etkinliği

29 Mart’ta Ülker Sports Arena’da

Fenerbahçe Spor Okulları, 29 Mart Pazar günü, Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da oynanacak TBL 24. hafta mücadelesi Fenerbahçe Ülker-Muratbey Uşak Sportif maçı öncesinde, salonda ‘Basketbol All Star’ etkinliği düzenleyecek.

Türkiye'nin her tarafından 2000 çocuğun katılacağı etkinlik, 09.30-13.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek ve 10.00-12.00 saatleri arasında FBTV’den canlı yayınlanacak. Gösteri maçları ve şut yarışmalarının yapılacağı organizasyonda, KARİZMA SHOW da tüm gün çocuklarla beraber olacak.

Katılan tüm çocuklar arasında hediye çekilişinin yapılacağı etkinlikte, günün MVP’leri ve şut yarışmasında dereceye giren sporculara ödülleri Fenerbahçe Ülker-Uşak Sportif maçının hemen öncesinde verilecek.

Sporcularımız, Fenerbahçe Ülker'li basketbolcularla fotoğraf çektirme şansı yakalayacakları gibi kendilerine dağıtılacak ücretsiz biletlerle etkinlik sonrası oynanacak Fenerbahçe Ülker- Muratbey Uşak Sportif maçını da izleme fırsatı bulacaklar. Maçı izlemek isteyen velilerimiz BİLETİX'den bilet alabilirler.

29 Mart Pazar günü basketbol okulumuzda antrenmanlar yapılmayacaktır. Tüm sporcularımızı Ülker Sports Arena'ya bekliyoruz.


 

2014-2015 SEZONU KAYITLARI DEVAM EDİYOR..!

Fenerbahçe Basketbol Okulu-Üsküdar Şubesi'nde kayıtlar kontenjanlar dahilinde devam ediyor. Her grupta max. 18 kişilik kontenjanın bulunduğu kış dönemi basketbol çalışmaları, Üsküdar Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi Spor Salonu'nda,toplam 40 hafta olarak uygulanmaktadır.

Kayıt işlemlerinizi Haftasonları 10:00-18:00 saatleri arasında Üsküdar Cumhuriyet Lisesi Spor Salonu içerisinde bulunan ofisimizden gerçekleştirebilirsiniz.


  HER ÇARŞAMBA PEKİŞTİRME ANTRENMANI...

- Basketbol okulumuzda her Çarşamba günü, yaş gruplarına ayrılarak fundamental, kuvvet ve çabukluk gelişimine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Haftasonları yapılan basketbol antrenmanına destek olmak, sporcuların antrenörleri ve takım arkadaşlarıyla bir araya gelmesini sağlamak amacıyla yapılan çalışmalara katılım zorunluluğu yoktur.

ÇARŞAMBA GÜNÜ UYGULANAN

FUNDAMENTAL GELİŞİMİ ANTRENMAN TABLOSU

18:30

1998-2003

19:30

2004-2008

 


MİNİ GRUP ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.

KONTENJAN DOLMUŞTUR!

Uluslararası mini basketbol kuralları çerçevesinde ve pedagojik formasyon almış eğitmenlerce hazırlanan eğitim programı ile çalışmalarına devam eden grubumuzda kontenjanlar dolmuştur. Çemberlerin alçaltıldığı ve No:5 orijinal basketbol topları ile yapılan antrenmanlarda, minik sporcular birbirinden eğlenceli aktivitelerle basketbol ile tanışıyor. Eğlencenin ve paylaşmanın ön planda tutulduğu çalışmalarda basketbol temel becerileri ve fiziksel gelişim hedefleniyor.

2008-2009 doğumlu toplam 18 şanslı minik sporcunun katılabildiği grubumuz için kayıtlar tamamlanmıştır. Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

 

ÖNEMLİ NOT: 2008-2009 doğumlu yeni başlayacak sporcular için 3 Ekim 2015 Cumartesi günü başlayacak olan gelecek sezon ön-kayıt işleminizi ofisimizden yapabilirsiniz.

İletişim 02163400375 


 

(0216) 340 03 75
 
 
(0530) 163 03 85
 
 

FBTV KONUĞUMUZ OLDU

Fenerbahçe TV "Yarının Yıldızları" programı ekibi basketbol okulumuzu ziyaret etti. 2007-2008 doğumlu minik basketbolcularımızın antrenmanı sırasında görüntüler alan TV ekibi, koordinatörümüz, sporcular ve aileleriyle röportajlar gerçekleştirdi.


 

Spor Okullarımızda Amaç ;

 

* Fenerbahçe Spor Kulübü altyapısına oyuncu yetiştirmek

 

* Sportmenlik, centilmenlik ve yarışmacı ruhun edinilmesi

 

* Dayanışma ve takım çalışmasının gerçekleştirilmesi

 

* Baskı altında doğru karar verebilme ve uygulayabilme

 

* Problemlere çözüm üretebilme yeteneğinin geliştirilmesi

 

* İletişim kurabilme-hakeme, rakibe, oyun kurallarına saygı

 


"Açık ve kat'i olarak söyleyeyim ki, sporda muvaffak
olabilmek için her türlü yardımdan ziyade,
bütün
milletçe sporun mahiyetinin ve değerinin
anlaşılmış
olması gerekmekte, onu kalpte muhabbet ve
vatani bir
vazife olarak telakki eylemek lazımdır.